Kiralama Şartları

1. Araç kiralama işlemi:terms

Herhangi bir şekilde rezervasyon yapılaması (telefon, faks, e-mail, veya on line reservations sitesindeki rezervasyon formunu doldurarak) mümkündür.

LESVOS CAR RENTAL rezervasyon merkezi tarafından verilen rezervasyonunuzu doğrulayın.

 

2. Kiralama koşulları:

Sürücünün 23 yaşından (doldurmuş) büyük olması.

En az bir yıl önce alınmış Yunan sürücü ehliyeti, Avrupa Birliği üyesi devletleri veya uluslararası sürücü ehliyetinin bulunması.

 

3. Kiralamayla ilgili genel kurallar:

En az kiralama süresi 24 saattir.

Yakıt maaliyeti kiracıya aittir.

Trafik kuralları ihlallerine bağlı cezalar kiracının sorumluluğudur.

Araç sadece yasal olarak kullanılabilir.

Kiralama sadece Yunanistan sınırları içerisinde geçerlidir. Kiracı LESVOS CAR RENTAL’ın yazılı onayı olmadan Lesvos sınırları dışına çıkamaz.

 

4. Sigorta kapsamı:

Araçlar üçüncü kişilere karşı da sigortalıdır.

İsteğe bağlı teminatlar müşteriyle yapılan anlaşmadan sonra sağlanır ve günlük kiralama ücretine dahil edilirken 700 € ve üstü hasarlarları kapsar.

Sigorta, sürücü alkollü veya uyuşturucu etkisi altındayken meydana gelen hasarları karşılamaz.

Sigorta, aracın asfaltlı olmayan yolda, araba yarışları veya yasal olmayan faaliyetlerde kullanılması durumunda meydana gelebilecek hasarları karşılamamaktadır. Aracın içerisinde veya aracın alt kısmında oluşan hasarlar hiç bir sigorta tarafından karşılanmaz.

 

5. Teslim ve İade.

LESVOS CAR RENTAL Midilli Limanı, havaalanı ve otellere (Midilli, Batera, Molivos şehrinin içine) araçları teslim ederken aynı zamanda da Şirketin çalışma saatleri içerisinde (08:00-21:00) hiç bir ücret olmadan aynı yerde iade etme imkanı da sağlıyor. Midilli, Batera ve Molivos şehirlerinin dışına ve çalışma saatleri dışında yapılan terlim ve iadelerin maaliyeti kiracıya aittir ve anlaşma üzerine yapılır.

 

6. Aksesuarlar

Çocuk araç koltukları sadece rezervasyonla temin edilirken günlük kiralama ücreti 2 €’dur.

 

7. Kiralamayı uzatma

Kiracı LESVOS CAR RENTAL’ı zamanında bilgilendirmesi durumunda kiralama süresini uzatabilir.

 

8. Diğer Yolcular

Herhangi bir ek ücrek yoktur.

 

9. Aracın bakımı

Tüm araçlar kontrol edilmiş vaziyette kiracılara teslim edilir ve düzenli bakım gerekmeden 5000 kilometre yolculuk yapabilecek durumdadırlar. Daha uzun süreli kiralama durumunda veya daha önce bakım yapılması programlanmışsa LESVOS CAR RENTAL hiç bir ücret olmadan kiracının bulunduğu yere (ev, ofis, otel) yeni aracı teslim eder.

 

10. Araç Değiştirme.

LESVOS CAR RENTAL hicbir ücret olmadan, arıza ister kiralayan tarafından meydana gelmiş olsun ister olmasın hasar görmüş aracı değiştirir.

Trafik kuralları ihlali veya tehlikeli sürüş nedeniyle polis kurumu tarafından aracın durdurulması durumları için geçerli değildir.